Трава таволги (лабазнику, гадючника) суха 50г=19грн.
Таволгу (лабазник) застосовують при безплідді, псоріазі, герпесі, гепатитах, набряках (серцевих), тахікардії, цукровому діабеті, поліпах (в кишечнику і шлунку), захворюваннях шлунка, сечового міхура і нирок, атонії кишечника, грипі, ангіні та респіраторних захворюваннях , бронхіті, бронхіальній астмі, пневмонії та онкологічних захворюваннях.
Допомагає таволга і при неврологічних захворюваннях і захворюваннях опорно-рухового апарату, таких як: ревматизм, артрити і артрози, міжреберна невралгія, запалення сідничного нерва, неврит лицьового нерва, неврит трійчастого нерва, епілепсія. Настоянка
трави комірника загоює трофічні виразки.
(//agrotorg.net)
Таволга має жарознижуючу, заспокійливу, протизапальну, противосвертиваючих, ранозагоювальну, знеболюючу, сечогінну, в'язким і протисудомну дію.
Квіти мають сильний медово-солодким ароматом. У Гірському Алтаї жителі називають чай з
квітів комірника "післяжнивних чаєм", завжди беруть його з собою на покіс, пастухи і лісничі п'ють його і не застуджуються, не страждають артритами, незважаючи на холодні ночі і крижану воду в горах. Чай із суцвіть дуже смачний, ароматний, навіть без цукру здається солодким. Дуже хороший напій не тільки для лікування вищезгаданих хвороб, але і для схуднення і боротьби з порушеннями обміну речовин.
Листя комірника багаті каротином і вітаміном С, флавоноїди, дубильні речовини і антоцианами.
Квіти таволги містять флавоноїди кверцетин, рут.