/  Публикации  /  Топ-5 б/в тракторів для фермера

Топ-5 б/в тракторів для фермера

Ефективна діяльність фермерських господарств України зумовлює об’єктивну необхідність певний час використовувати бувші у використанні трактори зарубіжного виробництва, які мають достатній ресурс, і за умови помірного річного завантаження ще тривалий час забезпечать високу продуктивність, надійність та якість виконання робіт.

Спробуємо охарактеризувати Топ-5 бувших у використанні тракторів для фермерських господарств, які представлені на українському ринку.

John Deere

На вторинному ринку України одними з найпопулярніших є колісні трактори John Deere серії 6D. За статистикою, на полях світу працює приблизно 370 тис. цих тракторів. Українські фермери віддають перевагу тракторам серії 6D завдяки гармонійному поєднанню високої надійності, потужності двигуна, економічності, максимальному комфорту та універсальності.

Трактори серії 6D існують у двох моделях: 6115D потужністю двигуна 118 к.с., та 6130D потужністю 130 к.с. На обох моделях тракторів встановлено модернізовані 4-циліндрові дизельні двигуни з робочим об’ємом 4,5 л PowerTech з системою впорскування палива Common Rail, турбінами зі змінною геометрією крильчатки, системою проміжного охолодження повітря та номінальною частотою обертів двигуна 2100 об/хв.

Трактор John Deere 6115D (https://www.deere.com/)

Трактор John Deere 6130D (https://www.deere.com/)

Електрогідравлічна трансмісія Power Reverser має 9 передач переднього та 9 заднього ходу. Якщо необхідно виконувати такі роботи, як скошування трав чи пресування соломи, то для таких операцій краще підходить трансмісія Top Shaft з синхронізованим верхнім валом, 9 передачами переднього та 3 передачами заднього ходу з «сухим» зчепленням. У будь-якому випадку, завдяки вдало підібраним оптимальним передаточним відношенням трансмісії, завжди можна вибрати рекомендовану швидкість.

На тракторах серії 6D передбачається вибір серед двох приводів: механічний передній ведучий міст (MFWD) для отримання максимального тягового зусилля та передачі потужності, або регульований привід з однією ведучою віссю (2WD), який є більш економічним, і застосовується, як правило, під час виконання легких робіт (наприклад, транспортних).

Гідравлічна система тракторів серії 6D оснащена гідравлічним насосом постійної потоку, який має продуктивність 67 л/хв. та створює тиск 19,5 МПа при частоті обертів двигуна 2100 об/хв. Для точних операцій з застосуванням гідромотора, передбачена конфігурація гідравлічної системи з трьома клапанами.

Для приводу агрегатованих машин, які мають активні робочі органи, на тракторах серії 6D передбачено незалежний двохшвидкісний вал відбору потужності (ВВП), який має частоту 540 або 1000 об/хв. При переході на нижчу чи вищу передачу, або навіть під час зупинок трактора, ВВП завжди буде підтримувати встановлену частоту. Наявність такого ВВП дає змогу виконувати практично будь-яку роботу, включаючи використання знарядь, для яких необхідна велика потужність у широкому діапазоні.

Трактори серії 6D оснащені надійною триточковою навісною системою, вантажопідйомність якої становить 3150 кг.

Fendt

На вторинному ринку тракторів малої потужності українські фермери досить часто віддають перевагу тракторам Fendt 200 Vario з потужністю двигунів від 77 до 111 к.с. Характерними ознаками цих тракторів є висока надійність та паливна економічність. Трактори виготовляються у п’яти модифікаціях, відмінність між якими полягає головним чином у потужності.

Трактор Fendt 200 Vario (https://www.fendt.com/)

Трактори укомплектовані 3-циліндровим двигуном AGCO Power з робочим об’ємом 3,3 л. Двигуни обладнані системою зовнішньої рециркуляції відпрацьованих газів AGRex та дизельним каталізатором окислення DOC. Номінальна частота колінчастого вала двигуна становить 2100 об/хв, а за частоти 1750 об/хв двигуни розвивають максимальний крутний момент, який може становити від 306 до 463 Н*м. Запас крутного момента сягає 37%. Питома витрата палива для тракторів Fendt 200 Vario становить 288 г/кВт*год. Трактори мають паливний бак об’ємом 125 л.

Безступінчаста коробка передач Vario гарантує комфорт під час руху та економить паливо. Рух трактора вперед у інтервалі швидкостей від мінімальної 0,02 км/год до максимальної 40 км/год відбувається без перемикання передач, що дає змогу точно регулювати швидкість. Діапазон швидкостей для руху назад становить від 0,02 км/год до 12,5 км/год. Трансмісія дозволяє навіть на крутих схилах повністю зупинити машину, зафіксувати її за допомогою функції активного контролю зупинки, а потім знову розпочати рівномірний рух.

Основу гідравлічного обладнання тракторів Fendt 200 Vario становить насос Load-Sensing продуктивністю до 104 л/хв та тиск у гідросистемі 200 бар. Завдяки цьому є можливість інтенсивно використовувати фронтальный навантажувач на низьких обертах двигуна. Максимальна вантажопідйомність задньої навіски становить 4204 кг, а передньої – 2540 кг.

Для агрегатування робочих машин з активними робочими органами передбачено задній ВВП, який має робочі режими 540, 540Е та 1000. Фронтальний ВВП 540 E досягає частоти 540 об/хв навіть на знижених обертах двигуна, і завдяки цьому скорочує витрату палива.

Всіма основними функціями трактора Fendt 200 Vario можна керувати однією рукою. Джойстик Variostick, який зручно розташований на правій консолі, забезпечує керування трактором у повній відповідності до виконуваної роботи.

DEUTZ-FAHR

Великий сегмент вторинного ринку невеликих тракторів для фермерів належить тракторам Agrofarm G 115 виробництва компанії DEUTZ-FAHR. Позитивними сторонами цих машин є висока продуктивність та універсальність при проведенні робіт, висока маневровість та відмінні характеристики на транспортних операціях.

Трактори Agrofarm G 115 зустрічаються у двох серіях – LS та GS. Основна відмінність між ними полягає у тому, що трактори серії LS оснащені синхронізованим механічним реверсом, а серії GS мають електрогідравлічний реверс.

Трактор DEUTZ-FAHR Agrofarm G 115 (https://www.deutz-fahr.com/)

Трактори Agrofarm G 115 оснащені чотирьохциліндровими двигунами серії SDF 1000 з інтеркулером, робочимй об’єм яких дорівнює 4000 см³. Потужність двигуна за номінальних обертів 2300 об/хв становить 115 к.с. У діапазоні частоти колінчастого вала 1400 – 1800 об/хв двигуни розвивають максимальний крутний момент 396 Н*м. Розмір паливного бака – 150 л.

На тракторах Agrofarm G 115 встановлена трансмісія модульної конструкції. Багатодискова муфта у олив’яній ванні має гідравлічний привод, і гарантує повну передачу потужності. Трансмісії, які пропонуються у варіантах LS, складаються з повністю синхронізованої чотирьохшвидкісної трьохдіапазонної коробки передач з синхронізованим механічним реверсом, які загалом підтримують 12 швидкостей переднього та стільки ж заднього ходу та максимальну швидкість до 30 км/год.

У тракторів GS використовується п’ятиступінчаста трьохдіапазонна коробка, яка забезпечує 15 швидкостей переднього та заднього ходу за максимальній швидкості 40 км/час. Моделі тракторів GS також оснащені електрогідравлічним реверсом Sense Clutch.

На тракторах Agrofarm G 115 передбачено чотири стандартних швидкісних режими ВВП – 540, 540 ЕСО, 1000 та 1000 ЕСО. Передній навісний пристрій постачається у комплекті з переднім ВВП зі стандартною частотою обертання 1000 об/хв. У той же час є можливість використання синхронізованого ВВП з незалежним вихідним валом.

Гідравлічна система тракторів Agrofarm G 115 оснащена насосом продуктивністю 56 л/хв. Інший окремий насос призначений для системи рульового кермування та забезпечує надзвичайно рівномірне і легке кермування навіть при низьких обертах двигуна.

Максимальна вантажопідйомність заднього підйомного пристрою складає 4800 кг. Для виконання операцій з міжрядного обробітку просапних культур дорожній посвіт тракторів становить 500 мм.

Massey Ferguson

На вторинному ринку тракторів малої потужності компанії Massey Ferguson досиить часто зустрічаються трактори MF 5450, які завдяки простоті у експлуатації та обслуговуванню підходять для роботи у фермерських господарствах. Також фермери цінують його високий кліренс, відмінну стійкість, потужний двигун та міцну конструкцію.

Трактор Massey Ferguson mf 5450 (http://www.masseyferguson.ru/mf5400.aspx#)

На тракторах MF 5450 встановлені 4-циліндрові дизельні двигуни Perkins моделі 1104D-44TA робочим об’ємом 4,4 л, які за номінальних обертів колінчастого вала 2000 об/хв розвивають потужність 107 к.с. Максимальний крутний момент двигуна дорівнює 416 Н*м, і трактор отримує його за частоти двигуна 1400 об/хв. Об’єм пливного бака – 130 л.

Ергономічна роботизовано трансмісія Dyna-4 має чотири ступені силового перемикання в чотирьох передачах, тобто 16 швидкостей переднього і 16 заднього ходу. Вони переключаються без використання зчеплення та без розриву потоку потужності. Передаточні числа трансмісії підібрані таким чином, аби операторові було легко обрати потрібну передачу і плавно збільшити швидкість руху.

Трансмісія Dyna-4 та коробка передач із джойстиком управління і функцією автоматичного керування Speedmatching забезпечує максимальну швидкість руху 40 км/год.

Навіска трактора MF 5450 здатна тривалий час працювати під високим навантаженням з агрегатованими машинами. Стандартна вантажопідйомність 5000 кг дозволяє MF 5450 працювати із найрізноманітнішим навісним обладнанням. Вантажопідйомність передньої навіски становить 2500 кг.

Гідросистема з відкритим центром включає два насосних агрегати (32,7 і 57 л/хв), які подають робочу рідину на механічні золотникові клапани одно- або двосторонньої дії, або на їх комбінацію. У стандартній комплектації передбачено дві пари гідравлічних виводів.

Вибір швидкостей ВВП у MF 5450 є повністю електрогідравлічним. Швидкістю обертів ВВП можна керувати як з кабіни трактора, так і ззовні. За частоти обертів колінчастого вала двигуна 1992 об/хв. ВВП має швидкість 540 або 1000 об/хв., а за обертів двигуна 1550 об/хв. вал відбору потужності працює у режимі 540 Есо.

Zetor

Частка українського ринку вживаних тракторів для фермерських господарств належить тракторам Proxima Plus виробництва компанії Zetor (Чехія). Характерними особливостями цих тракторів є простота конструкції та відносно невелика вартість, завдяки чому вони користуються попитом у фермерів.

Трактор Zetor Proxima (https://ru.zetor.com/non-eu#proxima)

Трактори Zetor Proxima Plus оснащуються 4-циліндровими дизельними двигунами Zetor об’ємом 4,15 літра з турбонагнітанням, номінальна потужність яких сягає 107 к.с. за частоти обертів колінчастого вала 2200 об/хв. Максимальний крутнй момент двигуни розвивають за швидкості 1480 об/хв., і станвить він 450 Н*м. Запас крутного момента 37 % дає змогу долати короткочасні перешкоди

Реверсивна синхронізована трансмісія Proxima Plus має 16 передніх та 16 задніх передач, а також вбудований двоступінчастий підсилювач крутного моменту без розриву потоку потужності. Трансмісія оснащена ходозменшувачем, завдяки чому мінімальна швидкість становить 0,22 км/год. Муфта зчеплення – суха, однопластинчата з гідравлічним керуванням. Максимальна швидкість руху – 40 км/год.

Завдяки зручній навісці та електрогідравлічному управлінню ВВП (540/1000 об./хв.) трактор миттєво реагує на маневри, які виконує оператор. Передній ВВП має частоту 1000 об/хв.

Продуктивність насоса гідросистеми становить 50 л/хв, а робочий тиск досягає 19 МПа. Максимальне підйомне зусилля задньої навіски дорівнює 4200 кг, а передньої – 2300 кг. У гідравлічній системі робочого обладнання встановлено додатковий гідророзподільник.

Для роботи у посівах просапних культур передбачена зміна колії передніх коліс у межах від 1525 мм до 1920 мм, а задніх – від 1350 до 1800 мм. Максимальний кліренс трактора, в залежності від профілю шин, становить 468 – 508 мм.

На завершення

Незважаючи на популярність нової техніки, серед малих та середніх фермерів провідних європейських держав дедалі більший попит мають вживані трактори. У сільськогосподарських товаровиробників Англії, Франції, Німеччини, США на один куплений новий трактор припадає три-чотири використаних. За статистикою, понад 50% механізованих робіт фермери виконують тракторами, придбаними на вторинному ринку.

У розвинених країнах основним продавцем вживаних тракторів виступають дилерські пункти, які мають змогу провадити якісну передпродажну їх підготовку, забезпечити належне технічне обслуговування, а при необхідності і ремонт.

В Україні вторинний ринок тракторів для вітчизняних фермерів буде розвиватися за умов створення сітки дилерських та сервісних підприємств, цехів і дільниць по купівлі та відновленню уживаних машин, вузлів і агрегатів, їх реалізації, прокату чи надання в оренду, технічного обслуговування і ремонту в гарантійний і післягарантійний періоди, забезпечення фермерських господарств запасними частинами.

Обсуждение, комментарии Агро-форуме
Оригинал статьи размещен по ссылке: http://agro-ukraine.com/ru/pl/i-9/. Размещение копии на «Agrotorg» согласовано.
Полное или частичное копирование материалов без письменного согласия администратора сайта agrotorg.net запрещено и будет считаться нарушением авторских прав.
Смотрите также     Публикации
На технічний стан яких вузлів трактора потрібно насамперед звертати увагу при виборі трактора на вторинному ринку. Які ознаки несправності вузлів та механізмів.
Купівля нового трактора – одне з найвідповідальніших рішень для фермера, адже модельний ряд тракторів невеликої потужності досить широкий, а тому зробити правильний вибір досить складно. Основні критерії вибору трактора.
Серед малих та середніх фермерів високим попитом користуються трактори з потужністю двигуна від 70 до 150 к.с. Завдяки своїй універсальності вони стають незамінними помічниками у господарстві. Огляд п`ятірки кращих (ТОП 5) тракторів малої потужності для українських фермерів.
БПЛА - на сегодня неотъемлемая часть технологии управления урожаем. Для различных площадей существуют различные решения. Для промышленных площадей хорошим решением является комплекс Slantrange, обладающий широкими дополнительными возможностями.
Возможности использование RTK комплекс на базе дрона аграриями для учета и контроля, а также организация работы непосредственно в поле. Пример RTK комплекса на базе дрона DJI Phantom 4 RTK.
Реєстрація та розміщення оголошень, копіювання на партнерські дошки оголошень. Додаткові налаштування акаунтів та підтримка видимості оголошень для максимальної ефективності.
Як збудувати плівкову теплицю аркової розбірної конструкції власними руками. Матеріали, розрахунки, виготовлення арок, монтаж конструкції.
Вибір косильної тримерної голівки (шпульки, котушки) на заміну або в альтернативу заводській чи зношеній. Що пропонується в продажу та що краще вибрати. Які найпопулярніші конструкції та їх особливості. Дещо про ножі, диски та волосінь для косіння.
Механізоване збирання врожаю картоплі мото- та міні-технікою. Основні етапи збирання картоплі міні-технікою. Типи картоплекопалок для мотоблока та мото-трактора та особливості їх застосування. Підготовка картоплекопалок до збирання.
Инновационный портативный анализатор почвы SoilCares голландской компании AgroCares для оперативного анализа состава грунта, заявленные разработчиком его характеристики. Теоретические и практические подходы для анализа в оптическом диапазоне, объясняющие действенность технологии.
ru
/ru/
0