/  Публикации  /  Навісне обладнання до мотоблока: яке, навіщо, на що звертати увагу

Навісне обладнання до мотоблока: яке, навіщо, на що звертати увагу

Для чого «запрягатимемо» мотоблок?

Незамінним атрибутом малих, фермерських та приватних підсобних господарств є застосування різних марок мотоблоків та іншої малогабаритної мототехніки. І провідна роль в якості малогабаритного енергетичного засобу припадає на мотоблоки, які обладнуються різними типами начіпних знарядь. Застосування мотоблоків із знаряддями дозволяє:

  • обробляти ґрунт на присадибних ділянках, невеликих площах, садах та теплицях;
  • висівати і садити сільськогосподарські культури;
  • здійснювати догляд за рослинами при їх вирощуванні;
  • збирати вирощений врожай;
  • транспортувати продукцію і вантажі тощо.

Знаряддя до мотоблоку для обробітку ґрунту

З мотоблоками для обробітку ґрунту використовуються:

Основними типами плугів, які доцільно використовувати з мотоблоками є:

  • однокорпусні звальної-розвальної оранки;
  • оборотні для гладенької оранки;
  • роторні з полицями, що обертаються навколо вертикальної осі.

Плуг з кріпленням

Якісна оранка плугами на базі мотоблоків забезпечується за умов:

  • прямолінійного руху мотоблока;
  • з мінімальним зміщенням корпуса;
  • правильного регулювання глибини оранки.

З мотоблоками використовують також плоскорізи, які виконують:

  • підрізання бур’янів;
  • розпушення ґрунту;
  • якісної підготовки ґрунту до сівби і садіння;
  • можуть бути використані при обробітку міжрядь.

В середній частині фото плокорізи

Для цього на плоскорізі встановлені стрілчасті лапи або «бритви» різної ширини, а їх робота забезпечується тяговим зусиллям мотоблока. Крім того, плоскорізів на базі мотоблока можна також комбінувати з окучниками, розпушувачами та іншими знаряддями в залежності від потреб.

До уваги цікаве знаряддя - гольчатий розпушувач-культиватор

Для активного якісного розпушення ґрунту, знищення бур’янів та змішування з ґрунтом добрив і рослинних решток з мотоблоками можуть також використовуватися фрези, які закріплюються до мотобока замість коліс. Основними типами фрез, що використовуються з мотоблоками, є:

  • із саблевидними ножами (з правою або лівою заточкою), які якісно працюють на легкому піщаному ґрунті (на важких ґрунтах та при значній забур’яненості спостерігатимуться значні огріхи);
  • «гусині лапки», які вважаються найбільш оптимальним варіантом для освоєних земель;
  • спіралевидні, яка є найкращим варіантом при освоєнні нових земель. Такі фрези ефективно обробляють важкі, глинисті та порослі трав’янистою рослинністю ділянки. Хоча така фреза і ефективно обробляє ґрунт, але внаслідок його розгрібання формується борозна, яку необхідно зарівняти.

Фреза типової комплектації легких та середніх мотоблоків. Часто складаються з кількох секцій для регулювання ширини захвату

В цілому, при обробітку ґрунту із застосуванням мотоблоків необхідно:

  • вірно відрегулювати і закріпляти знаряддя;
  • своєчасно очищувати робочі органи знарядь від налиплого ґрунту та рослинних решток. Інакше це призведе до суттєвого зростання затрат енергії і палива;
  • після запуску мотоблока перед початком роботи слід перевірити рівень оливи та тиск (невідповідність вимогам може призвести до зупинки техніки) і прогріти двигун протягом близько 5 хвилин (це стосується роботи мотоблока з різними знаряддями і в будь-яку пору року);
  • після закінчення роботи дати попрацювати двигуну на холостих оборотах близько 3…4 хвилин;
  • своєчасно заточувати робочі органи знарядь або їх замінювати при значному зносі чи поломці;
  • при пробуксовці коліс необхідно їх замінити на металеві із зачепами або закріпити додатковий вантаж (баласт).

Грунтозачепи на заміну коліс. Проставками кріплення на вісь не комплектуються, тож треба купувати й їх...(на 2 фото передній план)

Знаряддя для садіння картоплі та догляду за посадками

Мотоблок використовується також і для посадки картоплі. Для цього він обладнується переважно однорядною картоплесаджалкою. Важливо при виборі картоплесаджалки до мотоблока звернути увагу на наявність:

  • бункера конусної або прямокутної форми для транспортування бульб і добрив;
  • садильний апарат з ложечками, що закріплені на ланцюзі або стрічці. Це дає можливість висаджувати і пророщені, і непророщені бульби;
  • транспортувальні колеса, що забезпечує зручність у використанні і маневреність;
  • борозноутворювач, який забезпечує необхідну глибину посадки бульб;
  • дискові загортачі.
Картоплесаджалки різної конструкції. Цікавим моментом конструкції є привід механізму від коліс саджалки.
На добре розпушеному ґрунті доцільно використовувати техніку з гумовими колесами та досить значним дорожнім просвітом. При складних ґрунтованих умовах для зниження ризику загрузання використовують техніку меншої ваги.

Крім того, із мотоблоками використовують знаряддя для догляду за посадками картоплі, а саме дискові або активні окучники. В процесі окучування мотоблок ведеться по міжряддю, а крила окучника підсипають ґрунт в зону коріння. Найбільшого поширення для мотоблоків набули дискові окучники. Вони прості за конструкцією і зручні у використанні. В залежності від висоти культури можна змінювати кут встановлення дисків, а залежно від міжряддя і ґрунтових умов – глибину їх ходу у ґрунті. Окучники з мотоблоком також застосовуються і при сівбі насіння.

Знаряддя до мотоблоку для збирання врожаю

Для скошування природних і сіяних трав в парках, садах та луках, а також видалення стебел інших культур при збиранні використовують мотоблоки, які обладнані косарками.

Основні типи косарок, які використовуються з мотобоками:

  • роторні - для зрізуванні високих стебел та на нерівній поверхні, але не придатні для роботи в якості газонокосарки;
  • фронтальні - на догляду за газонами, оскільки при роботі з високими стебловими культурами може забитися.

Тому, при заготівлі сіна необхідно віддати перевагу все ж роторній косарці до мотоблока, а для догляду за газоном фронтальній. З точки зору обслуговування, то роторна косарка все ж менш вибаглива у порівнянні із фронтальною.

Навісне обладнання до мотоблока для збирання картоплі

Мотоблоки є також незамінні при збиранні картоплі в підсобних господарствах та малогабаритних полях. Для цього мотоблоки можна обладнати копачами. Застосування копачів дозволяє:

  • підкопувати рядок картоплі;
  • частково просіювати дрібний ґрунт;
  • викопану маси укладати у валок.

Копачі: вже не пасивний "дельфін", але ще не комбайн... Проте присипаного з таким копачем буде менше.

Підкопування рядка здійснюється переважно двополицевим корпусом із приєднаними прутками. Форма корпуса із прутками дозволяє підрізувати шар ґрунту з бульбами, виділяти бульби із шару, просіювати ґрунт та укладати бульби у валок для подальшого підбирання. Але досить часто дрібні бульби проходять між прутками і присипаються ґрунтом. Такі копачі можуть також обладнуватися коливаючими решетами для активного просіювання ґрунту.

Мотоблоки з потужністю двигуна до 5,5 к.с., які обладнуються копачами, дозволяють працювати при збиранні картоплі зі швидкістю 2…4 км/год та глибині підкопування до 20 см. Продуктивність при цьому становитиме в межах 0,012…0,083 га/год.

Копачі на базі мотоблока можна також використовувати при збиранні цибулі та інших овочевих коренеплодів.

Причепи до мотоблоків

Мотоблок може використовуватися також для транспортування вантажів та врожаю з городу і поля на незначні відстані хоч із невеликою, але стабільною швидкістю. Для цього до мотоблока приєднується причепи вантажопідйомністю до 500 кг. Причепи можуть обладнуватися власними гальмами (це дозволяє гальмувати і мотоблоком), сидінням для працюючого та пристроями для саморозвантаження або перекидання кузова.

Крім того…

Слід відзначити, що останнім часом на базі мотоблока використовуються снігоочисні машини та роторні щітки шириною до 1м для прибирання плиткового або асфальтного покриття тротуару від бруду і свіжого снігу.
Мотоблок також ефективно використовується з подрібнювачем, який дозволяє подрібнювати гілки дерев і кущів товщиною до 5 см, стебла кукурудзи для подальшого згодовування тваринам та іншої стеблової сировини.
Тому нескладно відмітити, що мотоблоки із начіпним знаряддям є незамінною технікою для садово-паркового господарства, фермерів та на присадибних ділянках.

Особливості вибору начіпного знаряддя до мотоблока

При виборі начіпного знаряддя до мотоблока необхідно враховувати:

  • сумісність призначення мотоблока і начіпного знаряддя;
  • відповідність потужності двигуна мотоблока потребі потужності начіпного знаряддя;
  • можливість придбання знаряддя, що рекомендоване до певної марки мотоблока;
  • начіпне знаряддя підбирається під мотоблок, а не навпаки;
  • наявність гарантії, можливості сервісного обслуговування та придбання запасних частин;
  • якість техніки і її надійність. Досить часто саме ціна може підказати рівень надійності техніки. Тому, бажано не купувати техніку, яка дешевша за велосипед.
Станіслав Смолінський
0672946022@ukr.net
Обсуждение, комментарии Агро-форуме
Оригинал статьи размещен по ссылке: http://agro-ukraine.com/ua/pl/i-5/. Размещение копии на «Agrotorg» согласовано.
Полное или частичное копирование материалов без письменного согласия администратора сайта agrotorg.net запрещено и будет считаться нарушением авторских прав.
Смотрите также     Публикации
Механізоване збирання врожаю картоплі мото- та міні-технікою. Основні етапи збирання картоплі міні-технікою. Типи картоплекопалок для мотоблока та мото-трактора та особливості їх застосування. Підготовка картоплекопалок до збирання.
Мотоблок Forte HSD1G-105G та навісне обладнання до нього: детальний фотоогляд, рекомендації щодо експлуатації, технічні характеристики та інструкція.
Призначення мотоблоків та їх конструктивні особливості. Основні критерії вибору мотоблоку, окрім цін. Правильний підхід до вибору свого мотопомічника.
БПЛА - на сегодня неотъемлемая часть технологии управления урожаем. Для различных площадей существуют различные решения. Для промышленных площадей хорошим решением является комплекс Slantrange, обладающий широкими дополнительными возможностями.
Возможности использование RTK комплекс на базе дрона аграриями для учета и контроля, а также организация работы непосредственно в поле. Пример RTK комплекса на базе дрона DJI Phantom 4 RTK.
Реєстрація та розміщення оголошень, копіювання на партнерські дошки оголошень. Додаткові налаштування акаунтів та підтримка видимості оголошень для максимальної ефективності.
Як збудувати плівкову теплицю аркової розбірної конструкції власними руками. Матеріали, розрахунки, виготовлення арок, монтаж конструкції.
Вибір косильної тримерної голівки (шпульки, котушки) на заміну або в альтернативу заводській чи зношеній. Що пропонується в продажу та що краще вибрати. Які найпопулярніші конструкції та їх особливості. Дещо про ножі, диски та волосінь для косіння.
Инновационный портативный анализатор почвы SoilCares голландской компании AgroCares для оперативного анализа состава грунта, заявленные разработчиком его характеристики. Теоретические и практические подходы для анализа в оптическом диапазоне, объясняющие действенность технологии.
Використання БПЛА літакового типу для моніторингу полів в промислових масштабах. Чому саме такі БПЛА перспективні, які є конструкції, пов'язані з цим нюанси експлуатації та керування.
ru
/ru/
0